Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kanabinoid CBN

Další názvy:
kanabinol
Kanabinoid CBN neboli kanabinol je obsažený v konopí, patří mezi drobné kanabinoidy. CBN je netoxická sloučenina, která je známá jako kanabinoid vytvořený stárnutím THC a proto je u starších konopí přítomná ve vysokém množství.  Také vzniká při oxidaci THC, což může být vyvolané teplem nebo kyslíkem. Výzkum ohledně účinků CBN je omezený, protože není možné produkovat konopí, které by mělo vysoké hladiny CBN, proto jej musí vědci syntetizovat, což ovlivňuje výzkum. Často se vyskytuje ve formě CBN oleje.

Má antibakteriální účinky. Podporuje chuť k jídlu. CBN pomáhá snížit nitrooční tlak, který způsobuje glaukom. Má protizánětlivé účinky, díky čemuž pomáhá lidem s revmatoidním zánětem kloubů (artritidou). Některé výzkumy uvádějí, že může pomoci s nespavostí. V kombinaci s CBD působí jako lék proti bolesti. 
Narozdíl od THC má malé psychoaktivní účinky. Samotný CBN nevyvolává intoxikační účinky. Váže se na receptory CB1.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.