Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kanabinoid CBN

Další názvy:
kanabinol
Kanabinoid CBN neboli kanabinol je obsažený v konopí, patří mezi drobné kanabinoidy. CBN je netoxická sloučenina, která je známá jako kanabinoid vytvořený stárnutím THC a proto je u starších konopí přítomná ve vysokém množství.  Také vzniká při oxidaci THC, což může být vyvolané teplem nebo kyslíkem. Výzkum ohledně účinků CBN je omezený, protože není možné produkovat konopí, které by mělo vysoké hladiny CBN, proto jej musí vědci syntetizovat, což ovlivňuje výzkum. Často se vyskytuje ve formě CBN oleje.

Má antibakteriální účinky. Podporuje chuť k jídlu. CBN pomáhá snížit nitrooční tlak, který způsobuje glaukom. Má protizánětlivé účinky, díky čemuž pomáhá lidem s revmatoidním zánětem kloubů (artritidou). Některé výzkumy uvádějí, že může pomoci s nespavostí. V kombinaci s CBD působí jako lék proti bolesti. 
Narozdíl od THC má malé psychoaktivní účinky. Samotný CBN nevyvolává intoxikační účinky. Váže se na receptory CB1.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím.