Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kalorie

Kalorie označují jednotku energie a jsou nezbytné pro zdraví. Ve výživě kalorie udávají energii, kterou člověk získá z jídla a pití a také energii, která se používá při fyzické aktivitě. Kalorie bývají uvedeny na všech obalech potravin. Důležité je hlídat správné množství přijatých kalorií.

Doporučený denní příjem potřebných kalorií je individuální, protože závisí na metabolismu daného člověka a je závislý na následujících faktorech: výška, hmotnost, tvar těla, věk, pohlaví, celkové zdraví, míra fyzické aktivity.

Kalorie se dělí do dvou základních skupin:

malá kalorie (cal): množství energie potřebné ke zvýšení teploty 1 g vody o 1°C
velká kalorie (kcal): množství energie potřebné ke zvýšení teploty 1 kg o 1°C

Zvláštní skupinou jsou takzvané prázdné kalorie, což jsou kalorie, které poskytují sice energie, ale mají velmi malou nutriční hodnotu. Neobsahují skoro žádné aminokyseliny, antioxidanty, vitamíny ani vlákninu. Prázdné kalorie pochází z pevných tuků (např. máslo) a přidaných cukrů (např. sacharóza, fruktóza).
Mezi potraviny, které obsahují prázdné kalorie se řadí například: sladké pečivo, zmrzlina, dorty, sušenky, slanina, párky, pizza, energetické nápoje, sirupy.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím.