Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kakaovník pravý

Další názvy:
Theobroma cacao
Kakaové boby jsou řazeny mezi superpotraviny, protože obsahují velké množství živin. Z kakaových bobů se drcením vytváří kakaový prášek, z kterého se odstraňuje tuk či kakaové máslo, které nachází uplatnění v kosmetice (jako změkčující látka, která chrání pokožku) a farmacii.

Kakaovník obsahuje alkaloid theobromin, který je příbuzný s kofeinem, má podobně povzbuzující účinky. Dále obsahuje flavonoidy, hořčík, polyfenoly, draslík, vápník, zinek a železo, vlákninu.

Má antioxidační, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Je mírně močopudný a má stimulující účinky. Podporuje zdraví kardiovaskulárního systému, zlepšuje průtok krve, zvyšuje flexibilitu krevních cév, snižuje vysoký krevní tlak a snižuje hladinu cukru v krvi. Podporuje zdraví kostí. Zlepšuje náladu, pomáhá snížit deprese a stres. Zlepšuje funkci mozku. Podporuje relaxaci svalů u sportovců. Snižuje riziko infarktu a mrtvice. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím.