Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kakaovník pravý

Další názvy:
Theobroma cacao
Kakaové boby jsou řazeny mezi superpotraviny, protože obsahují velké množství živin. Z kakaových bobů se drcením vytváří kakaový prášek, z kterého se odstraňuje tuk či kakaové máslo, které nachází uplatnění v kosmetice (jako změkčující látka, která chrání pokožku) a farmacii.

Kakaovník obsahuje alkaloid theobromin, který je příbuzný s kofeinem, má podobně povzbuzující účinky. Dále obsahuje flavonoidy, hořčík, polyfenoly, draslík, vápník, zinek a železo, vlákninu.

antioxidační, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Je mírně močopudný a má stimulující účinky. Podporuje zdraví kardiovaskulárního systému, zlepšuje průtok krve, zvyšuje flexibilitu krevních cév, snižuje vysoký krevní tlak a snižuje hladinu cukru v krvi. Podporuje zdraví kostí. Zlepšuje náladu, pomáhá snížit deprese a stres. Zlepšuje funkci mozku. Podporuje relaxaci svalů u sportovců. Snižuje riziko infarktu a mrtvice. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.