Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Kakaové máslo

Kakaové máslo je nejtučnější část celého lusku. Při jeho výrobě se kakaové boby lisují za studena, aby se z nich extrahoval olej. Výsledkem je kakaové máslo, které má žlutou barvu a jeknou čokoládovou vůni. Při pokojové teplotě tento olej tuhne, podobně jako kokosový olej. Používá se k výrobě čokolády a má 14 celkového tuku a obsahuje také omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Mimo jiné každá polévková lžíce kakaového másla obsahuje 27,1 mg fytosterolů, což jsou rostlinné sloučeniny, u kterých bylo prokázáno, že snižují hladinu škodlivého LDL cholesterolu. Kakaové máslo je účinnou látkou v krémech nebo balzámech na rty. 

K dostání je kakaové máslo jako celou kostku nebo menších kouscích, se kterými se poté lépe pracuje. Snadno se poté používá k výrobě domácí čokolády, nebo jiných dezertů, koktejlů, zmrzliny nebo k přípravě palačinek. Mimo kuchyň ho můžete použít místo tělové krému, nebo jej použít k výrobě domácí kosmetiky. Kakaové máslo je stabilní, takže má dlouhou dobu trvanlivosti. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.