Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Jojobový olej

Další názvy:
Jojoba Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil
Jojobový olej zaujímá nenahraditelné místo v péči o pleť a vlasy. Tento olej s mnoha léčivými vlastnostmi se získává z ořechů jojoby kalifornské, což je keř rostoucí v drsném pouštním klimatu v Severní Americe. Neřadí se mezi klasické oleje, z chemického hlediska je jedná o kapalný vosk, který je čirý a bez zápachu. Díky svému jedinečnému složení má téměř neomezenou trvanlivost a lze jej použít i jako konzervant. Jojobový olej je dostatečně jemný a je možné jej použít jako základový olej ke smíchání s jinými esenciálními oleji, ale používá se také samostatně, zejména pro péči o pleť. Pomáhá léčit akné, suchou pokožku a nespočet dalších kožních onemocnění. 

Jojobový olej má antibakteriální a antioxidační vlastnosti. Obsahuje přírodní formy vitaminu E, který funguje jako antioxidant a pomáhá pleti bojovat s oxidačním stresem způsobeným každodennímu vystavení znečišťujícím látkám a dalším toxinům. Zároveň působí jako zvlhčující složka. Přitahuje vodu do vrchní vrstvy pokožky a pomáhá tak udržovat pokožku hydratovanou. Reguluje produkci kožního mazu, protože je velmi podobný kožnímu mazu, který tělo produkuje přirozeně, a díky tomu pomáhá předcházet akné a neucpává póry. Má protizánětlivé a hojivé vlastnosti. Urychluje hojení ran. Místní aplikace může pomoci zmírnit suchost, odlupování, svědění a související příznaky. Je prospěšný pro osoby trpícím ekzémem, lupénkou a dalšími suchými kožními onemocněními. Velkou výhodou je, že nezpůsobuje podráždění a alergické reakce a je tak vhodný pro všechny typy pleti.  

Antioxidanty v jojobovém oleji přispívají k tvorbě kolagenu. Olej může pomoci snížit výskyt jemných linek a vrásek a zpomalit známky stárnutí. Dokáže zklidnit spáleniny od slunce, a je proto oblíbenou složkou některých přírodních opalovacích přípravků. Poškození sluncem může pokožku dehydratovat a způsobit odlupování. Jojobový olej podporuje obnovu vitamínu E, dodává vlhkost a podporuje hojení.

Jojoba je bohatá na vitamíny a minerály, které vyživují a posilují vlasy, včetně vitamínu C, vitamínů B, vitamínu E, mědi a zinku. Dodává vlasům lesk. Představuje skvělý prostředek pro podporu silných, hedvábných a lesklých vlasů. Přidává se do vlasových kondicionérů za účelem poskytnutí ochrany proti vysoušení, lámání vlasů a roztřepeným konečkům. Také poskytuje hydrataci pokožce hlavy, čímž pomáhá předcházet tvorbě lupů.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.