Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Jojobový olej

Další názvy:
Jojoba Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil
Jojobový olej zaujímá nenahraditelné místo v péči o pleť a vlasy. Tento olej s mnoha léčivými vlastnostmi se získává z ořechů jojoby kalifornské, což je keř rostoucí v drsném pouštním klimatu v Severní Americe. Neřadí se mezi klasické oleje, z chemického hlediska je jedná o kapalný vosk, který je čirý a bez zápachu. Díky svému jedinečnému složení má téměř neomezenou trvanlivost a lze jej použít i jako konzervant. Jojobový olej je dostatečně jemný a je možné jej použít jako základový olej ke smíchání s jinými esenciálními oleji, ale používá se také samostatně, zejména pro péči o pleť. Pomáhá léčit akné, suchou pokožku a nespočet dalších kožních onemocnění. 

Jojobový olej má antibakteriální a antioxidační vlastnosti. Obsahuje přírodní formy vitaminu E, který funguje jako antioxidant a pomáhá pleti bojovat s oxidačním stresem způsobeným každodennímu vystavení znečišťujícím látkám a dalším toxinům. Zároveň působí jako zvlhčující složka. Přitahuje vodu do vrchní vrstvy pokožky a pomáhá tak udržovat pokožku hydratovanou. Reguluje produkci kožního mazu, protože je velmi podobný kožnímu mazu, který tělo produkuje přirozeně, a díky tomu pomáhá předcházet akné a neucpává póry. Má protizánětlivé a hojivé vlastnosti. Urychluje hojení ran. Místní aplikace může pomoci zmírnit suchost, odlupování, svědění a související příznaky. Je prospěšný pro osoby trpícím ekzémem, lupénkou a dalšími suchými kožními onemocněními. Velkou výhodou je, že nezpůsobuje podráždění a alergické reakce a je tak vhodný pro všechny typy pleti.  

Antioxidanty v jojobovém oleji přispívají k tvorbě kolagenu. Olej může pomoci snížit výskyt jemných linek a vrásek a zpomalit známky stárnutí. Dokáže zklidnit spáleniny od slunce, a je proto oblíbenou složkou některých přírodních opalovacích přípravků. Poškození sluncem může pokožku dehydratovat a způsobit odlupování. Jojobový olej podporuje obnovu vitamínu E, dodává vlhkost a podporuje hojení.

Jojoba je bohatá na vitamíny a minerály, které vyživují a posilují vlasy, včetně vitamínu C, vitamínů B, vitamínu E, mědi a zinku. Dodává vlasům lesk. Představuje skvělý prostředek pro podporu silných, hedvábných a lesklých vlasů. Přidává se do vlasových kondicionérů za účelem poskytnutí ochrany proti vysoušení, lámání vlasů a roztřepeným konečkům. Také poskytuje hydrataci pokožce hlavy, čímž pomáhá předcházet tvorbě lupů.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.