Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Jód

Jód je minerál, který je nezbytný pro správnou funkci štítné žlázy díky přeměně hormonu stimulující štítnou žlázu na trijodtyronin T3 a tyroxin T4. Nerovnováha hladiny jódu vede k nedostatečné (hypotyreózy) či nadměrné funkci štítné žlázy (hypertyreózy). Nejvíce jódu se vyskytuje právě ve štítné žláze, dále v krvi, svalech, vaječnících a jiných částech těla. Doplňky často obsahují jód ve formě jodidu draselného nebo jodidu sodného.
Jód najdeme v mořských řasách (Nori, Kelp, Wakame), rybách, krevetách, minerální vodě, brokolici, sušených švestkách nebo špenátu.

Zvláštní pozornost si tento minerál zaslouží během těhotenství, protože se podílí na vývoji mozku u plodu. Jód je nicméně důležitý také protože reguluje hormonální systém, podporuje funkci štítné žlázy, zabraňuje jejímu zvětšení, může pomoci i při léčbě rakoviny štítné žlázy. Zlepšuje kognitivní funkce a posiluje imunitní systém. Mezi další zdravotní přínosy patří zdraví kůže, zubů a vlasů. 

Nedostatek jódu způsobuje potíže s dýcháním, únavu, slabost, pocity chladu, rostoucí váhu, mozkovou mlhu, deprese, vývojové problémy v těhotenství a dětském věku, neplodnost a hyperfunkci nebo hypofunkci štítné žlázy.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.