Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Jód

Jód je minerál, který je nezbytný pro správnou funkci štítné žlázy díky přeměně hormonu stimulující štítnou žlázu na trijodtyronin T3 a tyroxin T4. Nerovnováha hladiny jódu vede k nedostatečné (hypotyreózy) či nadměrné funkci štítné žlázy (hypertyreózy). Nejvíce jódu se vyskytuje právě ve štítné žláze, dále v krvi, svalech, vaječnících a jiných částech těla. Doplňky často obsahují jód ve formě jodidu draselného nebo jodidu sodného.
Jód najdeme v mořských řasách (Nori, Kelp, Wakame), rybách, krevetách, minerální vodě, brokolici, sušených švestkách nebo špenátu.

Zvláštní pozornost si tento minerál zaslouží během těhotenství, protože se podílí na vývoji mozku u plodu. Jód je nicméně důležitý také protože reguluje hormonální systém, podporuje funkci štítné žlázy, zabraňuje jejímu zvětšení, může pomoci i při léčbě rakoviny štítné žlázy. Zlepšuje kognitivní funkce a posiluje imunitní systém. Mezi další zdravotní přínosy patří zdraví kůže, zubů a vlasů. 

Nedostatek jódu způsobuje potíže s dýcháním, únavu, slabost, pocity chladu, rostoucí váhu, mozkovou mlhu, deprese, vývojové problémy v těhotenství a dětském věku, neplodnost a hyperfunkci nebo hypofunkci štítné žlázy.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Terapie červeným světlem
Terapie červeným světlem
Terapie červeným světlem, známá také jako nízkoúrovňová laserová terapie a fotobiomodulace, je terapeutická technika, která využívá červené a blízké infračervené vlnové délky světla k léčbě kožních problémů jako jsou vrásky, jizvy a trvalé rány, stejně jako k léčbě bolesti kloubů, šlach a svalů, a dokonce i ke zmírnění vedlejších účinků chemoterapie.
Lipozomální vitamín C
Lipozomální vitamín C
Vitamin C (kyselina askorbová) je vitamin, který vaše tělo potřebuje k tvorbě krevních cév, chrupavek, svalů a kolagenu v kostech. Je také nezbytný pro proces hojení vašeho těla. Můžeme jej najít v potravinách jako jsou sladké brambory, paprika, melouny, citrusové plody, červené zelí, kiwi nebo chřest. 
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-acetyl cystein je antioxidant s četnými pozitivními vlivy na naše zdraví. Pomáhá chránit naše plíce, mozek a srdce. Bojuje proti infekcím a zánětům. Zvyšuje hladinu glutathionu a tím chrání tělo před oxidačním stresem, který bývá příčinou chronických onemocnění. V dnešním článku se dočtete o jeho benefitech, dávkování a případných vedlejších účincích.
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Většina lidí o vitamínu K2 nikdy neslyšela. I přesto, že hraje tento vitamín zásadní roli v mnoha aspektech našeho zdraví, je v naší stravě vzácný a dosud mu nebyla věnována velká pozornost. Vitamín K objevil zubař Weston Price, který na počátku 20. století cestoval po světě a zkoumal vztah mezi stravou a nemocemi v různých částech světa. Zjistil, že přirozená, neprůmyslová strava měla vysoký obsah určité živiny, která podle všeho poskytovala ochranu proti zubnímu kazu a chronickým nemocem. Věří se, že právě tato tajemná živina byl vitamín K2.