Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Jasmínová rýže

Další názvy:
jasmine rice

Jasmínová rýže je druh dlouhozrnné rýže, která je známá pro své aroma. To připomíná květy jasmínu. Rýže má lepkavou strukturu a přestože se pěstuje primárně v Thajsku, Kambodži, Vietnamu a Laosu, stala se díky své sladké a jemné chuti oblíbená po celém světě. Oproti Basmati rýži je kratší a má silnější strukturu. Díky své lepkavé konzistenci se hodí ke konzumaci hůlkami. Má jedinečnou charakteristickou vůni, která je způsobena rostlinnými sloučeninami jako je 2-acetyl-pyrrolin. Stejně jako ostatní druhy rýže je k dispozici bílá a hnědá jasmínová rýže. Zatímco bílá rýže prošla zpracováním, při kterém byly odstraněny otruby i kličky, hnědá rýže je celé zrno, které obsahuje všechny tři části zrna.

Jasmínová rýže je dobrý zdroj železa, má vysoký obsah antioxidantů, které nám pomáhají bojovat proti oxidačnímu stresu a mimo to obsahuje kyselinu listovou, které je v jednom šálku rýže téměř třetina doporučené denní dávky. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.