Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Jasmínová rýže

Další názvy:
jasmine rice

Jasmínová rýže je druh dlouhozrnné rýže, která je známá pro své aroma. To připomíná květy jasmínu. Rýže má lepkavou strukturu a přestože se pěstuje primárně v Thajsku, Kambodži, Vietnamu a Laosu, stala se díky své sladké a jemné chuti oblíbená po celém světě. Oproti Basmati rýži je kratší a má silnější strukturu. Díky své lepkavé konzistenci se hodí ke konzumaci hůlkami. Má jedinečnou charakteristickou vůni, která je způsobena rostlinnými sloučeninami jako je 2-acetyl-pyrrolin. Stejně jako ostatní druhy rýže je k dispozici bílá a hnědá jasmínová rýže. Zatímco bílá rýže prošla zpracováním, při kterém byly odstraněny otruby i kličky, hnědá rýže je celé zrno, které obsahuje všechny tři části zrna.

Jasmínová rýže je dobrý zdroj železa, má vysoký obsah antioxidantů, které nám pomáhají bojovat proti oxidačnímu stresu a mimo to obsahuje kyselinu listovou, které je v jednom šálku rýže téměř třetina doporučené denní dávky. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.