Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Jalovec obecný

Další názvy:
Juniperus communis
Jalovec obecný je běžně používán v zahradách především jako okrasný keř. V České republice je tento keř na seznamu ohrožených druhů. Vyžaduje slunné podnebí a dobře snáší sucho, proto můžeme jalovec nalézt na skalnatých a písčitých půdách. Jalovec má modré drobné plody, které se uplatňují v kuchyni jako koření. Obsahuje vitamin C, flavonoidy, těkavé oleje - monoterpeny, limonen, beta-pinen a kumariny. Kromě toho se z jalovce získávají esenciální oleje, které ulevují od bolesti. Dále jalovec podporuje trávicí a močový systém a má dezinfekční účinky, podporuje imunitní systém a zdraví srdce, pomáhá v boji proti kvasinkám a má diuretické účinky. Užití jalovce se nedoporučuje v období těhotenství a kojení. Doporučené dávkování je 2-3g namočené ve ⅔ šálku.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.