Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Ibišek

Ibišek je nejen pokojová rostlina, ale také pomocník na různé lidské neduhy. Ibišek je jednoletá bylina, která se má červené květy používající k léčebným účinkům. Nejčastěji se ibišek používá ve formě čaje, který se dělá z jeho květů, ale i ve formě extraktu. Chuť se podobá chuti brusinek. Květy se používají i v parfémech, v přípravě džemů a želé.
Obsahuje antioxidanty a polyfenoly.

Ibišek má antioxidační a antibakteriální účinky. Některé látky obsažené v rostlině mohou působit laxativně (projímavě). Ibišek může snižovat krevní tlak, hladinu cukrů, tuků a cholesterolu v krvi, čímž zmírňuje průběh cukrovky a chrání před kardiovaskulárními chorobami. Působí močopudně. Dále zmírňuje křeče žaludku, střev nebo dělohy, působí proti otokům a infekcím, zvyšuje tvorbu mateřského mléka. Podporuje zdravou funkci jater. Pomáhá snížit hmotnost a brání obezitě, ale tohle tvrzení potřebuje ještě další výzkumy. Může předcházet rakovině žaludku, úst, plazmy a prostaty.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.