Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Ibišek

Ibišek je nejen pokojová rostlina, ale také pomocník na různé lidské neduhy. Ibišek je jednoletá bylina, která se má červené květy používající k léčebným účinkům. Nejčastěji se ibišek používá ve formě čaje, který se dělá z jeho květů, ale i ve formě extraktu. Chuť se podobá chuti brusinek. Květy se používají i v parfémech, v přípravě džemů a želé.
Obsahuje antioxidanty a polyfenoly.

Ibišek má antioxidační a antibakteriální účinky. Některé látky obsažené v rostlině mohou působit laxativně (projímavě). Ibišek může snižovat krevní tlak, hladinu cukrů, tuků a cholesterolu v krvi, čímž zmírňuje průběh cukrovky a chrání před kardiovaskulárními chorobami. Působí močopudně. Dále zmírňuje křeče žaludku, střev nebo dělohy, působí proti otokům a infekcím, zvyšuje tvorbu mateřského mléka. Podporuje zdravou funkci jater. Pomáhá snížit hmotnost a brání obezitě, ale tohle tvrzení potřebuje ještě další výzkumy. Může předcházet rakovině žaludku, úst, plazmy a prostaty.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.