Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Hypromelosa

Další názvy:
Hydroxypropylmethylcelulóza, hypromelóza, HPMC
Hypromelosa je polymer, jde o velkou molekulu s dlouhým opakujícím se řetězcem tvořenými menšími molekulami. Jde o speciální druh polymeru, který umí absorbovat vodu a zabraňuje odpařování.

V doplňcích stravy se hypromelóza používá při výrobě kapslí a to také protože její konzumace přispívá k omezení nárůstu glukózy v krvi a navíc pomáhá udržet normální hladinu cholesterolu.

Hypromelosa se někdy nazývá umělými slzami, které mají za úkol zvlhčovat suché a podrážděné oči. Suché oči vzniknou, když nejsou oči schopné produkovat dostatek slz. Jde o směs vody, oleje, hlenu a proteinů. Mezi hlavní účinky patří to, že zvlhčuje oči. Pomáhá předcházet poškození oka při určitých očních onemocněních. Pomáhá k zvlhčení tvrdých kontaktních čoček.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.