Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Hroznové víno

Hroznové víno je oblíbeným ovocem. Existuje mnoho druhů: zelené, červené, žluté, růžové. Hrozny mají hodně zdravotních účinků díky vysokému obsahu živin a antioxidantů. Hroznové víno se pěstuje i bezsemenné formě. Hroznové víno obsahuje bílkoviny, vláknina, vitamín C, K B6, thiamin, riboflavin, draslík, měď, mangan. Obsahuje vysoké množství antioxidantů (resveratrol, kvercetin, lykopen, lutein, kyselina ellagová) v kůži a hlavně semenech, z nichž se běžně tvoří extrakt.

Hroznové víno má antioxidační účinky, chrání tělo před poškozením volnými radikály Má také antibakteriální a antivirové účinky. Chrání tělo před chronickými nemocemi jako je cukrovka, rakovina a srdeční choroby. Pomáhá snížit krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu, snižuje hladinu cukru v krvi. Snižuje riziko vzniku makulární degenerace, glaukomu, kataraktu, chrání buňky sítnice v oku. Podporuje zdraví mozku, zlepšuje paměť a učení, chrání před Alzheimerovou chorobou. Podporuje zdraví kostí. Díky obsahu resveratrolu aktivuje geny spojené s pomalejším stárnutím a delší životností. Působí preventivně před rakovinou a pomáhá při její léčbě.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!