Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Hericium

Další názvy:
Korálovec ježatý, lion´s mane, lví hříva
Houba lví hříva (Hericium erinaceus) je také známá jako  hou tou gu  nebo  yamabushitake  a svůj moderní název získala podle toho, jak vypadá, když roste. Je to bílá, velká, střapatá houba, která připomíná hřívu bílého lva. Najdeme ji také pod názvy hřib opičí hlava, hřib vousatý, satyrův vous, ježek vousatý, hřib pom pom nebo hřib vousatý.

Tato lékařská houba roste paraziticky na kmenech zejména dubů a buků. Využívá ji tradiční čínskou medicínu a ve vědeckých kruzích se potvrdily především její účinky na imunitní systém,dokáže zničit bakterie stafylokoka a napomáhá trávení. Kromě toho příznivě působí na nervový systém, kde regeneruje a ochraňuje před neurony a regeneruje mozek. Mimo jiné zlepšuje kognitivní funkce, schopnost soustředění a posiluje imunitní systém. Hericium se hojně používá při neurologických onemocněních jako je demence, Alzheimerova, Parkinsonova choroba, neuropatie a roztroušená skleróza. Kromě toho je také vhodné užívat Hericium v ​​období stresu a může působit jako prevence rakoviny.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.