Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Gumojilm jilmový

Další názvy:
Eucommia ulmoides
Domovinou Gumojilmu je Čína, kde je v tradiční medicíně používán více než 200 let. Eucommia je starodávný druh stromu. Fosilní záznamy před 10–35 miliony let ukazují, že Eucommia ulmoides a jiné druhy stromů rodu eucommia rostly na nejrůznějších místech, jako je Evropa a Severní Amerika. Užívá se kůra z kmene a větví ve formě odvaru nebo tinktury. Ačkoli je kůra velmi energizující látkou, není sama o sobě stimulantem, ale funguje jako adaptogen, který aktivuje oběh a v případě potřeby uklidňuje nervy. Pomáhá snižovat krevní tlak a je skvělým bylinným doplňkem pro seniory k udržení zdraví kostí a pohyblivosti kloubů. V některých současných výzkumech se také ukázalo, že extrakt z kůry prospívá neurologickým funkcím a kognitivnímu úbytku.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.