Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Guarová guma

Další názvy:
Guar Gum, Cyamopsis Tetragonoloba Gum
Guarová guma je také známá jako guaran a vyrábí se z luštěnin zvaných guarové fazole. Je to typ polysacharidu nebo dlouhého řetězce vázaných molekul sacharidů a skládá se ze dvou cukrů nazývaných manóza a galaktóza, skládá se hlavně z rozpustné vlákniny. Guma je rozpustná a schopná absorbovat vodu a vytvářet gel, který zahušťuje. V potravinách a nápojích se guarová guma se používá jako zahušťovadlo, stabilizátor, pojivo a suspendační prostředek. Při výrobě se guarová guma používá jako pojivo v tabletách a jako zahušťovadlo v krémech. 
Guarová guma je obsažena v bezlepkovém pečivu, zmrzlině, omáčkách, jogurtu, kefíru, pudinku. 

Guarová guma se používá jako projímadlo, pomáhá léčit zácpu. Používá se také k léčbě průjmu, syndromu dráždivého tračníku, působí jako prebiotikum - podporuje růst dobrých bakterií ve střevě. Podporuje zdraví trávicího systému. Snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Prevence kornatění tepen. Může pomoci při hubnutí a kontrole chuti k jídlu. 


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.