Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Guarana

Guarana je rostlina, která pochází z Amazonky se stimulujícími a léčivými účinky. Ovoce má velikost odpovídající bobuli kávy, červenou skořápku a černé semeno, které je ukrytu v bílé dužině. Zpracováním semen na prášek se vyrábí extrakt. V poslední době se guarana hojně využívá v energetických nápojích.

Obsahuje stimulanty jako je kofein, tehofylin, theobromin a antioxidanty jako tříslovinu, saponiny, taniny a katechiny. Antioxidanty jsou důležité, protože neutralizují potenciálně škodlivé molekuly zvané volné radikály. Tyto molekuly mohou reagovat s částicemi buněk a způsobit poškození spojené se stárnutím, srdečními chorobami či rakovinou a jinými nemocemi.

Guarana je známá složka v energetických nápojích, protože je výborným zdroje kofeinu, který snižuje únavu a zlepšuje vnímání a pozornost. Kofein blokuje účinky adenosinu, což je sloučenina, která způsobuje ospalost a pomáhá mozku relaxovat. Její pravidelné užívání v menších dávkách může zlepšovat náladu, učení a paměť. Kofein zvyšuje metabolismus a tím napomáhá k úbytku hmotnosti.
Taniny v guaraně mohou zmírnit průjem a zabránit ztrátě vody. Kofein umožňuje zmírnit zácpu tím, že zlepšuje peristaltiku střev. Snižuje riziko srdečních onemocnění, zlepšuje průtok krve a tím předchází vzniku krevních sraženin a snižuje oxidaci špatného cholesterolu. Snižuje riziko očních poruch, makulární degenerace, kataraktu nebo glaukom. Má antioxidační, antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti, což z ní činí běžnou přísadu v kosmetických výrobcích. Přispívá k průtoku krve v pokožce, snižuje poškození související se stárnutím a minimalizuje nežádoucí vlastnosti, jako popraskání kůže a tvorba vrásek.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.