Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Guarana

Guarana je rostlina, která pochází z Amazonky se stimulujícími a léčivými účinky. Ovoce má velikost odpovídající bobuli kávy, červenou skořápku a černé semeno, které je ukrytu v bílé dužině. Zpracováním semen na prášek se vyrábí extrakt. V poslední době se guarana hojně využívá v energetických nápojích.

Obsahuje stimulanty jako je kofein, tehofylin, theobromin a antioxidanty jako tříslovinu, saponiny, taniny a katechiny. Antioxidanty jsou důležité, protože neutralizují potenciálně škodlivé molekuly zvané volné radikály. Tyto molekuly mohou reagovat s částicemi buněk a způsobit poškození spojené se stárnutím, srdečními chorobami či rakovinou a jinými nemocemi.

Guarana je známá složka v energetických nápojích, protože je výborným zdroje kofeinu, který snižuje únavu a zlepšuje vnímání a pozornost. Kofein blokuje účinky adenosinu, což je sloučenina, která způsobuje ospalost a pomáhá mozku relaxovat. Její pravidelné užívání v menších dávkách může zlepšovat náladu, učení a paměť. Kofein zvyšuje metabolismus a tím napomáhá k úbytku hmotnosti.
Taniny v guaraně mohou zmírnit průjem a zabránit ztrátě vody. Kofein umožňuje zmírnit zácpu tím, že zlepšuje peristaltiku střev. Snižuje riziko srdečních onemocnění, zlepšuje průtok krve a tím předchází vzniku krevních sraženin a snižuje oxidaci špatného cholesterolu. Snižuje riziko očních poruch, makulární degenerace, kataraktu nebo glaukom. Má antioxidační, antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti, což z ní činí běžnou přísadu v kosmetických výrobcích. Přispívá k průtoku krve v pokožce, snižuje poškození související se stárnutím a minimalizuje nežádoucí vlastnosti, jako popraskání kůže a tvorba vrásek.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.