Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Gotu Kola

Další názvy:
Pupečník asijský, Marsh penny, pennywort, brahmi
Gotu kola (Centella asiatica) také jak Pupečník asijský je druh rostliny, která se tradičně používá v asijských známých kuchyních a má dlouhou historii použití jak v tradiční čínské medicíně, tak v ajurvédské medicíně. Je to vytrvalá rostlina původem z tropických mokřadů jihovýchodní Asie.

Roste v některých oblastech Himalájí, kde jej používají jogíni ke zlepšení meditace. Pupečník asijský se používá jako bylinné tonikum k podpoře nálady. V ajurvédě je Gotu kola používán k podpoře duševního zdraví, zvýšení kognitivních funkcí jako je paměť a koncentrace. List a kořen obsahují klíčové složky, které pomáhají tělu udržovat funkce neurotransmiterů a zároveň podporují normální úroveň duševní bdělosti a paměti. Gotu kola také podporuje přirozenou schopnost těla aklimatizovat se na dočasný stres. Gotu Kola se již dlouho používá k podpoře zdraví pokožky, vlasů a nehtů v Asii, Indii a v jiných původních kulturách. Četné klinické studie prokázaly, že Gotu Kola má skutečně příznivé dermatologické účinky tím, že pomáhá podporovat pojivovou tkáň, která lemuje mnoho vnějších povrchů těla, včetně pokožky hlavy a pleti. Protože Gotu kola podporuje zdravé funkce pojivové tkáně, podporuje také sílu a integritu krevních cév a normální cirkulaci krve.  Pupečník by neměl užívat déle než 6 týdnů.Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!