Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Glycin

Další názvy:
Betaine
Glycin je neesenciální aminokyselina, která je v těle využívána pro tvorbu bílkovin. Glycin (také známá jako kyselina 2-aminooctová) je neesenciální aminokyselina a neurotransmiter, kterou si tělo dokáže vytvořit samo, nicméně ve velmi malém množství. Jedná se o druhou nejrozšířenější aminokyselinu, která se nachází v lidských enzymech a proteinech. Právě proto hraje roli téměř ve všech orgánových systémech těla. Je to jedna z 20 aminokyselin, které tělo využívá ke tvorbě tělesných bílkovin. Ty následně tvoří orgány, klouby a svaly. Glycin je mimo jiné hlavní složkou kolagenu a tvoří asi 35 % kolagenu v lidském těle.
  • pomáhá budovat svalovou hmotu
  • hraje roli v produkci lidského růstového hormonu
  • podporuje zdraví kostí a kloubů
  • zvyšuje fyzickou a mentální výkonnost
  • zlepšuje kvalitu spánku
  • zlepšuje flexibilitu a rozsah pohybu
  • podporuje zdraví střevní výstelky v trávicím traktu
  • napomáhá tvorbě červených krvinek
  • pomáhá snižovat alergické a autoimunitní reakce 
  • podporuje zdraví pokožky 
Glycin je tvořen v lidském těle z jiných aminokyselin, které se nacházejí v potravinách bohatých na proteiny. Využívá se k tvorbě glutathionu. Je dostupný ve formě tablet a prášku, který má sladkou chuť. Je to nepostradatelná aminokyselina obsahující bílkovinu.
Najdeme ji v mase, rybách, želatině, sezamových a dýňových semínkách a luštěninách.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.