Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Glycin

Další názvy:
Betaine
Glycin je neesenciální aminokyselina, která je v těle využívána pro tvorbu bílkovin. Glycin (také známá jako kyselina 2-aminooctová) je neesenciální aminokyselina a neurotransmiter, kterou si tělo dokáže vytvořit samo, nicméně ve velmi malém množství. Jedná se o druhou nejrozšířenější aminokyselinu, která se nachází v lidských enzymech a proteinech. Právě proto hraje roli téměř ve všech orgánových systémech těla. Je to jedna z 20 aminokyselin, které tělo využívá ke tvorbě tělesných bílkovin. Ty následně tvoří orgány, klouby a svaly. Glycin je mimo jiné hlavní složkou kolagenu a tvoří asi 35 % kolagenu v lidském těle.
  • pomáhá budovat svalovou hmotu
  • hraje roli v produkci lidského růstového hormonu
  • podporuje zdraví kostí a kloubů
  • zvyšuje fyzickou a mentální výkonnost
  • zlepšuje kvalitu spánku
  • zlepšuje flexibilitu a rozsah pohybu
  • podporuje zdraví střevní výstelky v trávicím traktu
  • napomáhá tvorbě červených krvinek
  • pomáhá snižovat alergické a autoimunitní reakce 
  • podporuje zdraví pokožky 
Glycin je tvořen v lidském těle z jiných aminokyselin, které se nacházejí v potravinách bohatých na proteiny. Využívá se k tvorbě glutathionu. Je dostupný ve formě tablet a prášku, který má sladkou chuť. Je to nepostradatelná aminokyselina obsahující bílkovinu.
Najdeme ji v mase, rybách, želatině, sezamových a dýňových semínkách a luštěninách.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.