Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Glycin

Další názvy:
Betaine
Glycin je neesenciální aminokyselina, která je v těle využívána pro tvorbu bílkovin. Glycin (také známá jako kyselina 2-aminooctová) je neesenciální aminokyselina a neurotransmiter, kterou si tělo dokáže vytvořit samo, nicméně ve velmi malém množství. Jedná se o druhou nejrozšířenější aminokyselinu, která se nachází v lidských enzymech a proteinech. Právě proto hraje roli téměř ve všech orgánových systémech těla. Je to jedna z 20 aminokyselin, které tělo využívá ke tvorbě tělesných bílkovin. Ty následně tvoří orgány, klouby a svaly. Glycin je mimo jiné hlavní složkou kolagenu a tvoří asi 35 % kolagenu v lidském těle.
  • pomáhá budovat svalovou hmotu
  • hraje roli v produkci lidského růstového hormonu
  • podporuje zdraví kostí a kloubů
  • zvyšuje fyzickou a mentální výkonnost
  • zlepšuje kvalitu spánku
  • zlepšuje flexibilitu a rozsah pohybu
  • podporuje zdraví střevní výstelky v trávicím traktu
  • napomáhá tvorbě červených krvinek
  • pomáhá snižovat alergické a autoimunitní reakce 
  • podporuje zdraví pokožky 
Glycin je tvořen v lidském těle z jiných aminokyselin, které se nacházejí v potravinách bohatých na proteiny. Využívá se k tvorbě glutathionu. Je dostupný ve formě tablet a prášku, který má sladkou chuť. Je to nepostradatelná aminokyselina obsahující bílkovinu.
Najdeme ji v mase, rybách, želatině, sezamových a dýňových semínkách a luštěninách.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.