Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Glycerin

Další názvy:
Glycerol
Glycerin je čirá tekutina s jemnou sladkou chutí, která je dobře rozpustná ve vodě. Glycerin je cukrový alkohol, který je taky známý pod názvem glycerol. Glycerin je vyráběný z rostlinných olejů nebo živočišných tuků a tím je i bezpečné jeho užití v přírodní kosmetice. Hlavní výhodou glycerolu jsou především jeho hydratační vlastnosti. Dokáže na sebe vázat velké množství vody a navíc to není pro tělo cizí látka. Glycerin používaný v přírodní kosmetice není komedogenní, protože neucpává póry. Doporučováno je množství do 5%.

Glycerin kromě vynikající hydratace také pleť zvláčňuje a obnovuje funkce kožní bariéry, zlepšuje její pružnost. Podporuje zdraví pokožky, podporuje hojení ran a chrání pokožku před infekcí. Chrání pokožku před větrem nebo chladem. Kromě jiného má také antibakteriální vlastnosti, takže je vhodný o pro aknózní pleť. Lze ho také používat k léčbě lupénky, protože pomáhá obnovovat kožní buňky.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.