Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Glutathion

Glutathion je označovaný jako “matka všech antioxidantů”, jelikož je nejrozšířenější doplněk v oblasti zdravotnictví. Tvoří se v játrech a používá ho každá buňka v lidském těle a proto má velmi široký rozsah účinků na zdraví. Obsahuje převážně tři aminokyseliny: glutamin, glycin a cystein. Jeho hladina v těle může být snížena řadou faktorů, včetně špatné výživy, toxinů životního prostředí a stresu a především s věkem se snižuje.

Díky antioxidačním účinkům pomáhá odvrátit oxidační stres, který může snížit další onemocnění. Oxidační stres nastává, když existuje nerovnováha mezi produkcí volných radikálů a schopností těla bojovat proti nim.
Příliš vysoká hladina oxidativního stresu může být předchůdcem mnoha onemocnění. Mezi ně patří diabetes, rakovina a revmatoidní artritida. Zvyšuje hladinu bílkovin, enzymů a bilirubinu v krvi jedinců s alkoholickým a nealkoholickým chronickým onemocněním jater. Zlepšuje inzulinovou rezistenci u starších osob. Je součástí výroby DNA, stavebních bloků proteinů a buněk, snižuje poškození jaterních buněk, snižuje příznaky Parkinsonovy choroby, zlepšuje citlivost na inzulín, snižuje projevy ulcerózní kolitidy (chronické onemocnění střevní sliznice), léčí poruchy autistického spektra, podporuje imunitní systém, působí preventivně při progresu rakoviny. 


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.