Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Ginkgo biloba

Další názvy:
Jinan dvoulaločný
Jinan dvoulaločný patří k nejstarším stromům naší planety. Jeho stáří je přes 200 milionů let. Ginkgo biloba je strom, který pochází původně z Číny a označuje se jako živá fosilie. V tradiční čínské medicíně se používají jeho listy a semínka, ale moderní lékařství se zaměřuje na užívání extraktu z listů. Ginkgo biloba se dá použít ve formě tablet, extraktů, čajů a kapslí.

Gingo biloba obsahuje velké množství antioxidantů, které jsou pro náš organismus nezbytné a o to více v dnešní době. Antioxidanty pomáhají chránit naše buňky před působením volných radikálů, který nastává vlivem prostředí, ve kterém žijeme. Volné radikály jsou vysoce reaktivní částice, které se v těle produkují během normálních metabolických funkcích, jako je přeměna potravy na energii nebo detoxikace. Volné radikály mohou vznikat také z průmyslově zpracovaných potravin, znečištěného ovzduší nebo z nedostatku spánku. Příčin může být mnoho a souhrnně je nazýváme oxidační stres. Oxidační stres má tendenci poškozovat zdravé tkáně, což přispívá k urychlení stárnutí a rozvoji nejrůznějších onemocnění.

Nejvýraznější působení Ginkgo biloby je schopnost zvyšovat průtok krve do různých částí těla, včetně končetin a mozku. Studie dokonce potvrdila, že u osob se srdečními chorobami, kteří užívali extrakt z Ginkgo biloby, prokázala okamžité zvýšení průtoku krve do různých částí těla. Až o 12% byla zvýšena hladina oxidu dusnatého. Sloučeniny, která je odpovědná za roztažení cév.Ginkgo biloba tak podporuje funkce mozku, včetně koncentrace a paměti. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.