Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Fosfor

Fosfor je minerální prvek, který je pro lidský organismus velmi důležitý, nachází se v každé buňce v lidském těle a hraje roli v mnoha funkcích.

Zdrojem fosforu je maso, ale také luštěniny, ořechy, mléčné výrobky, ryby nebo vejce.

Fosfor je důležitý pro zdravý vývoj kostí u dětí a přispívá k normální funkci buněčných membrán, kostí a zubů. Podílí se na syntéze DNA, RNA.  Podporuje růst tkání během vývoje. Pomáhá při výrobě a skladování energie, snižuje únavu a vyčerpání. Léčí zácpu Podporuje trávení, dokáže snížit pálení žáhy. Spolu s draslíkem je důležitý pro zdraví nervového systému. 

Nedostatek fosforu v těle se může projevit poruchou funkce ledvin, křivicí, zhoršeným ukládáním minerálů v kostech, anémií, ztrátou chuti k jídlu nebo sníženou obranyschopnosti organismu. 

Při nadměrném pří užívání fosforu může dojít k nevolnost, zvracení nebo průjmu. Dále také může způsobit závratě, alergii na fosfát (vyrážka, svědění, dušnost, otoky, rychlý srdeční rytmus), onemocnění ledvin, poškození buněk nebo vysokou hladinu vitamínu D či nízkou hladinu parathormonu

Fosfor by se neměl užívat při alergii nebo při chronickém onemocnění ledvin. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Lipozomální vitamín C
Lipozomální vitamín C
Vitamin C (kyselina askorbová) je vitamin, který vaše tělo potřebuje k tvorbě krevních cév, chrupavek, svalů a kolagenu v kostech. Je také nezbytný pro proces hojení vašeho těla. Můžeme jej najít v potravinách jako jsou sladké brambory, paprika, melouny, citrusové plody, červené zelí, kiwi nebo chřest. 
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-acetyl cystein je antioxidant s četnými pozitivními vlivy na naše zdraví. Pomáhá chránit naše plíce, mozek a srdce. Bojuje proti infekcím a zánětům. Zvyšuje hladinu glutathionu a tím chrání tělo před oxidačním stresem, který bývá příčinou chronických onemocnění. V dnešním článku se dočtete o jeho benefitech, dávkování a případných vedlejších účincích.
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Většina lidí o vitamínu K2 nikdy neslyšela. I přesto, že hraje tento vitamín zásadní roli v mnoha aspektech našeho zdraví, je v naší stravě vzácný a dosud mu nebyla věnována velká pozornost. Vitamín K objevil zubař Weston Price, který na počátku 20. století cestoval po světě a zkoumal vztah mezi stravou a nemocemi v různých částech světa. Zjistil, že přirozená, neprůmyslová strava měla vysoký obsah určité živiny, která podle všeho poskytovala ochranu proti zubnímu kazu a chronickým nemocem. Věří se, že právě tato tajemná živina byl vitamín K2.
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
Omega-3 mastné kyseliny jsou známé kvůli jejich dobrému vlivu na naše zdraví. V těle působí pozitivně na kardiovaskulární systém, pomáhají při budování svalové hmoty a příznivě ovlivňují naši náladu. Poněvadž si lidské tělo neumí vytvořit omega-3 mastné kyseliny, označují se tyto kyseliny jako „esenciální“, což znamená, že je musíme získat ze své stravy.