Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Fosfolipidy

Další názvy:
Phospholipids
Jsou komplexy lipidů a bílkovin, které se vzájemně vážou a tvoří membránu obklopující všechny živé buňky v těle (lidí, zvířat, rostlin, řas a mikroorganismy). V těchto membránách působí molekulové části fosfolipidů tak, že se staví proti sobě a tím vytvoří bimolekulární membránu, která umožňuje průnik malých částic skrz membránu, například lipozomů (mikroskopické částice dopravující účinné látky do buňky). Membrána je selektivně propustná, tzn., že propouští jen účinné látky, ale nežádoucí nepropouští.
Jsou primárním zdrojem cholinu, mastných kyselin, glycerolu a kyseliny fosforečné. Pomáhají ovlivnit stavbu a funkci jaterních buněk, zvyšují regenerační činnost jater a zlepšují jejich činnost. Snižují absorpci cholesterolu v těle, syntézu cholesterolu v játrech a jeho distribuci po těle. Jsou přínosné u mužů s různými sexuálními poruchami, snižují erektilní dysfunkci, ztrátu libida, poruchu ejakulace, zlepšení pohyblivosti spermií a zvýšení jejich počtu.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.