Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Fosfatidylserin

Další názvy:
Phosphatidylserine
Fosfatidylserin je přirozený fosfolipid, mastná látka, která je produkovaná v těle a a nachází se v buněčných membránách neuronů,  díky čemuž zakrývá všechny buňky v těle a chrání je. Je to důležité pro správné fungování nervových buněk. Hladina fosfatidylserinu s postupujícím věkem klesá. Vyskytuje se v některých potravinách a je možné jej koupit i jako doplněk stravy. 
 Zlepšuje krátkodobou paměť a schopnost učit se nové věci. Pomáhá například při poruchách pozornosti s hyperaktivitou (ADHD). Zpomaluje zhoršování kognitivních funkcí spojených se stárnutím, Alzheimerovou chorobou. Pomáhá pří úzkostech, depresích, roztroušené skleróze a stresu.
Kromě toho jsou fosfatidylserinové doplňky jako podpora spánku, zlepšení nálady a pomáhá zvýšit výkonnost při cvičení. Také je schopen snížit bolest svalů a chránit před zvýšením hladiny kortisolu, stresového hormonu, který se často vyskytuje jako výsledek přetrénování.

Při užívání fosfatidylserinu se mohou objevit vedlejší účinky jako je nespavost, bolest žaludku nebo nadýmání. 

Lidé užívající léky na ředění krve, těhotné a kojící ženy by se měli užívání fosfatidylserinu vyvarovat. Lidé by jej také neměli užívat 2 týdny před plánovanou operací.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.