Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Fosfatidylcholin

Fosfatidylcholin PC je fosfolipid, který je připojený k cholinové části. Fosfolipidy jsou tvořeny mastnými kyselinami, glycerolem a fosforovou části - lecitinem, která je tvořena fosfatidylcholinem. Je to molekula, která obsahuje dvě mastné kyseliny připojené ke glycerolovému řetězci s fosfátovou skupinou a cholinem.
Fosfatidylcholin se vyskytuje v potravinách obsahujících lecitin, také ve žloutku, kuřecích játrech, sójových bobech, hovězím mase, arašídech, špenátu, mrkve a v bramborách. 

Podporuje zdraví a funkce mozku, může zlepšit paměť , zvyšuje kognitivní funkce. Podporuje funkce jater, snižuje riziko cirhózy jater a podporuje regeneraci jater, pomáhá rozpustit žlučové kameny a snižuje jejich tvorbu. Udržuje hladinu cholesterolu v krvi. Může zabránit poškození gastroinstestinálního traktu v souvislosti s dlouhodobým užíváním léků. Může zmírnit příznaky ulcerózní kolitidy (chronické zánětlivé onemocnění střevní sliznice). Podporuje lipolýzu.
Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.