Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Fenylalanin

Další názvy:
Phenylalanin

Je esenciální aminokyselina,která se v těle využívá k produkci bílkovin a jiných molekul. Tato molekula má dvě uspořádání: L-fenylalanin a D-fenylalanin. Jsou téměř totožné, mají však odlišnou molekulární strukturu. Forma L-fenylalanin se nachází v potravinách a používá se k produkci proteinů v těle. Forma D se používá v lékařských aplikacích. 
Naše tělo není schopné produkovat formu L, takže se považuje za nezbytnou aminokyselinu, kterou je potřeba získat prostřednictvím pestré stravy. Nachází se v potravinách bohatých na bílkoviny, jako jsou vejce, mléčné výrobky, kuřecí a hovězí maso. 

Pomocí fenylalaninu se zlepšují symptomy deprese. Pomáhá při léčbě vitiligo (je onemocnění kůže, která ztrácí svojí barvu, tzn. imunitní systém těla napadá buňky, které vytvářejí pigmenty na pokožce). Forma D pomáhá k úlevě od bolesti a zmírnit příznaky abstinence od alkoholu. Bývá přínosná při léčbě Parkinsonovy nemoci. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím.