Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Fenylalanin

Další názvy:
Phenylalanin

Je esenciální aminokyselina,která se v těle využívá k produkci bílkovin a jiných molekul. Tato molekula má dvě uspořádání: L-fenylalanin a D-fenylalanin. Jsou téměř totožné, mají však odlišnou molekulární strukturu. Forma L-fenylalanin se nachází v potravinách a používá se k produkci proteinů v těle. Forma D se používá v lékařských aplikacích. 
Naše tělo není schopné produkovat formu L, takže se považuje za nezbytnou aminokyselinu, kterou je potřeba získat prostřednictvím pestré stravy. Nachází se v potravinách bohatých na bílkoviny, jako jsou vejce, mléčné výrobky, kuřecí a hovězí maso. 

Pomocí fenylalaninu se zlepšují symptomy deprese. Pomáhá při léčbě vitiligo (je onemocnění kůže, která ztrácí svojí barvu, tzn. imunitní systém těla napadá buňky, které vytvářejí pigmenty na pokožce). Forma D pomáhá k úlevě od bolesti a zmírnit příznaky abstinence od alkoholu. Bývá přínosná při léčbě Parkinsonovy nemoci. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.