Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Fenoly

Fenoly jsou druhem rostlinné organické sloučeniny, která je v čisté formě bezbarvá nebo bílá s mírně nasládlou vůni. V čisté formě je toxická a korozivní, ale v malém množství se používá v lékařství, zdravotnictví a bývá přidána do ústní vody nebo čistících prostředků. Často se používá při extrakci DNA. Řada organických sloučenin obsahuje stejnou chemickou skupinu a strukturní vlastnosti, které odlišují fenol, tyto sloučeniny se souhrnně nazývají fenoly. Fenol se dá aplikovat injekčně do svalů, používá se také jako konzervační prostředek ve vakcínách.

Fenolické sloučeniny nalezené v rostlinách mají antioxidační účinky, zachycují volné radikály. Aplikací fenolu do svalů se dá léčit svalová spasticita, což je je ztuhlost svalů, která vzniká špatnou komunikací mezi míchou a nervy. Svalová spasticita může způsobit přerušení chůze nebo mluvení a může se objevit u Parkinsonovy choroby, dětské mozkové obrny nebo při poranění mozku. Injekce fenolu omezují signály způsobující kontrakce, které jsou posílané nervy do svalů, což umožní snadnější pohyb. Fenol se používá v léčbě zarostlých nehtů. Fenol ve formě kyseliny trichloroctové se používá k zastavení růstu nehtů. Fenol se používá v některých sprejích na krk, kde pomáhá zmírnit příznaky bolesti v krk, podráždění v ústech. Fenol pomáhá zmírnit bolest nebo podráždění v ústech nebo v jejich okolí, používá se k léčbě zánětu hltanu. Sloučeniny na bázi fenolu mohou působit jako prevence rakoviny. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.