Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Fenoly

Fenoly jsou druhem rostlinné organické sloučeniny, která je v čisté formě bezbarvá nebo bílá s mírně nasládlou vůni. V čisté formě je toxická a korozivní, ale v malém množství se používá v lékařství, zdravotnictví a bývá přidána do ústní vody nebo čistících prostředků. Často se používá při extrakci DNA. Řada organických sloučenin obsahuje stejnou chemickou skupinu a strukturní vlastnosti, které odlišují fenol, tyto sloučeniny se souhrnně nazývají fenoly. Fenol se dá aplikovat injekčně do svalů, používá se také jako konzervační prostředek ve vakcínách.

Fenolické sloučeniny nalezené v rostlinách mají antioxidační účinky, zachycují volné radikály. Aplikací fenolu do svalů se dá léčit svalová spasticita, což je je ztuhlost svalů, která vzniká špatnou komunikací mezi míchou a nervy. Svalová spasticita může způsobit přerušení chůze nebo mluvení a může se objevit u Parkinsonovy choroby, dětské mozkové obrny nebo při poranění mozku. Injekce fenolu omezují signály způsobující kontrakce, které jsou posílané nervy do svalů, což umožní snadnější pohyb. Fenol se používá v léčbě zarostlých nehtů. Fenol ve formě kyseliny trichloroctové se používá k zastavení růstu nehtů. Fenol se používá v některých sprejích na krk, kde pomáhá zmírnit příznaky bolesti v krk, podráždění v ústech. Fenol pomáhá zmírnit bolest nebo podráždění v ústech nebo v jejich okolí, používá se k léčbě zánětu hltanu. Sloučeniny na bázi fenolu mohou působit jako prevence rakoviny. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!