Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Extrakt z mangostanu

Garcinia mangostana je exotické tropické ovoce. Vyznačuje se sladkokyselou chutí. Má fialovou barvu a uvnitř bílou dužinu. Z mangostanu se vytvoří extrakt v podobě prášků, který má mnoho léčebných účinků. Obsahuje vitamín C, B9, B1, B2, mangan, měď, hořčík, vláknina, xantony. Má antioxidační, protizánětlivé účinky, podporuje imunitní systém, podporuje zdraví kardiovaskulárního systému, snižuje hladinu cukru v krvi, snižuje riziko rakoviny, pomáhá proti vývoji a šíření rakovinných buněk, podporuje hubnutí, chrání kůži před UV zářením, zlepšuje elasticitu kůže, podporuje zdraví mozku, snižuje zánět mozku, předchází poklesu kognitivních funkcí a podporuje trávicí systém, léčí zácpu. Může snížit srážlivost krve. Je v kontraindikaci s léky na řešení krve, kvůli nedostatku důkazů ohledně bezpečnosti se nedoporučuje u těhotných a kojících žen. Nesmí se užívat 2 týdny před plánovanou operací. 

 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.