Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Extrakt z granátového jablka

Granátové jablko patří mezi nejstarší pěstované ovoce. Plody řadí mezi bobule. Slupka granátového jablka je tvrdá a nepoživatelná, ale je možné z ní vytvořit extrakt. Uvnitř se nacházejí jedlá semínka, která jsou sladká. Granátové jablko se může konzumovat jak čerstvé, tak bývá oblíbenou přísadou ovocných šťáv.

Hlavní látkou v granátovém jablku jsou tzv. punicalaginy, což jsou bioaktivní látky, které mají antioxidační a hepatoprotektivní vlastnosti. Granátová jablka obsahují vitamíny C, K, A, dále obsahují vápník, fosfor, sodík, draslík, železo a hořčík, folát. Slupka granátového jablka obsahuje kyselinu taninovou, kterou spíše známe pod názvem třísloviny. V neposlední řadě obsahuje granátové jablko aminokyseliny, které jsou základním stavebním kamenem pro naše buňky.

Výtažky z granátového jablka můžeme dnes najít v doplňcích stravy, protože má antioxidační, protizánětlivé, antibakteriální a antivirové účinky. Slouží jako přírodní antipyretikum, dokáže snížit horečku a zlepšuje průběh akutních virových onemocnění. Snižuje riziko onemocnění kardiovaskulárního systému. Může snížit krevní, cholesterol a tuky v krvi, snižuje riziko obezity, zlepšuje paměť, může pomoci proti Alzheimerově chorobě. Některé výzkumy uvádějí, že by mohlo pomoci zpomalit růst rakovinných buněk prostaty a prsu. Kromě toho podporuje funkce žaludku, protože snižuje je kyselost. K zevnímu použití je vhodné používat výtažky z granátového jablka, protože jsou ideální pro ošetření problematické pleti. Proto se tyto výtažky vyskytují v pleťových krémech. Dodávají pleti hydrataci a působí proti stárnutí pleti.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.