Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Extrakt z brokolice

Další názvy:
Broccoli extract, brokolicový extrakt
Brokolice je zelená zelenina. Extrakt se získává z brokolicových klíčků. Nejdůležitější látkou je  sulforaphan. Nejvyšší aktivita sulforaphanu se vyskytuje v syrové zelenině. V dnešní době ještě probíhají výzkumy ohledně vlastností sulforaphanu. 

Obsahuje vitamín A, C, K, B9, vláknina,  hořčík, draslík, selen, fosfor, železo, antioxidanty (zeaxanthin), lutein, glukosináty- glukorafanin, glukonasturtiin a glucobrasicin.

Má protirakovinné, antioxidační, protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Léčí zánět žaludku a žaludeční vředy, ničí bakterie Helicobacter pylori. Může pomoci v léčbě rakoviny močového měchýře a prsu. Může zabránit poškození kůže, včetně rakoviny kůže. Detoxikuje tělo. Předchází demenci a Alzheimerově chorobě. Kromě toho obsahuje důležitou látku zvanou sulforafan. Sulforafan je sloučenina bohatá na síru a mezi hlavní výhody patří její detoxikační vlastnosti, dokáže zvyšovat hladinu testosteronu v těle, stimuluje imunitní systém. Především snižuje množství karcinogenů v těle. 


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!