Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Eucalyptus citriodora

Další názvy:
Eukalyptus citronový
Eukalyptus citronový pochází z Austrálie, roste také v jižní Americe a Asii. Řadíme ho do čeledi myrtovitých. Druhů Eukalyptu je přes 600 druhů a všechny pochází z Austrálie. Eukalyptus není náročný na pěstování. Je to velmi rychle rostoucí strom, který obsahuje silice eukalyptol, které mají svěží citrusovou vůni a používají se při léčbě astma, rýmy a zánětu dýchacích cest.

Pokud jde o lékařské použití této rostliny, byl během 18. a 19. století eukalyptus používán jako antiseptikum a při hojení ran. Ačkoli dnes víme, že domorodí Australané využívali eukalyptus po celá staletí! Díky svým antibakteriálním a antifungálním vlastnostem se eukalyptus používá k léčbě různých kožních onemocnění nebo řezných ran a oparů. Eukalyptus je také vhodný při nachlazení a astma. Kromě tinktury k vnitřnímu užití jsou využívány i eukalyptové esenciální oleje při aromaterapii, které mají povzbudit mysl a zvýšit koncentraci.

V Austrálii patří mezi velmi významné hospodářské stromy, právě pro svůj rychlý růst. Eukalyptus má antivirové a antibakteriální účinky.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.