Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Esenciální olej z limetky

Další názvy:
Citrus Aurantifolia Lime Oil, Citrus Aurantifolia Oil, Lime Oil

Původ limetky není úplně jednoznačný, s největší pravděpodobností však pochází z indonéského souostroví či z nedaleké pevniny Asie. Parní destilací kůry limetky se získává olej. Kromě kulinářského využití přináší limetkový olej mnoho terapeutických výhod. Má antibakteriální a antiseptické vlastnosti. Svou trpkosladkou vůní plnou života přispívá k duševnímu zdraví a má povzbuzující účinek. Hraje důležitou roli při hubnutí a představuje účinného pomocníka při léčbě obezity vyvolané léky, a s tím souvisejících chorob. Osvědčuje se také při respiračních onemocněních a bolestech v krku. Zmírňuje stres a úzkost a podporuje emoční rovnováhu. Limetkový olej pročišťuje organismus, pomáhá odstraňovat tělesný odpad a toxiny, čímž posiluje imunitu proti patogenům. Také podporuje funkci žlučníku a trávení tuků.

Slouží jako přírodní dezinfekce, silné antibakteriální, antiseptické a antivirové vlastnosti limetkového oleje pomáhají chránit organismus před infekcemi. Olej je účinný při léčbě vnitřních a vnějších bakteriálních infekcí. Pokud je přidán do jídla, chrání tělo před mikroby, které způsobují mikrobiální infekci v tlustém střevě, močovém traktu, ledvinách a někdy i v pohlavních orgánech. Snižuje horečku - je to symptom, který ukazuje, že imunitní systém bojuje proti infekci v těle. Při vnějším použití může léčit infekce na kůži a hojit rány. Dokáže pomoci při léčbě virové infekce dýchacího systému jako je bronchitida. Je také účinný při léčbě proti jiným virovým infekcím, jako je chřipka, příušnice, kašel, nachlazení a spalničky. Jelikož olej pomáhá zabíjet bakterie způsobující průjem, otravu jídlem, choleru a tyfus, je limetkový olej vynikajícím doplňkem pomáhajícím čistit pitnou vodu.

Pomáhá při léčbě zubů, posiluje dásně a chrání před vypadáváním zubů. Před jídlem, v malých dávkách aktivuje sekreci trávicích šťáv do žaludku a tím zvyšuje chuť k jídlu.
Má hemostatický účinek tzn. zastavuje krvácení podporou koagulace krve.

Limetkový olej má uplatnění i v kosmetice. Posiluje zdraví pokožky a vlasů. Díky svým antibakteriálním a antiseptickým vlastnostem je účinný při boji proti akné a dalším kožním onemocněním. Přidáním několika kapek do oblíbeného šamponu, se vyhneme lupům a mastným vlasům. Při smíchání s jojobovým oleje pomáhá proti akné, kožním problémům a odstraňuje nečistoty z kožních buněk.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.