Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Epigalokatechin galát

Další názvy:
EGCG

Epigalokatechin galát (EGCG) je rostlinná složka zvaná katechin, která se vyskytuje v zeleném čaji. Většina zdravotních přínosů se právě přisuzuje EGCG. Doplněk existuje ve formě extraktu.
EGCG je obsaženo zeleném a bílém čaji, brusinkách, jahodách, ostružinách, kiwi a oříšcích (lískové, pekanové, pistácie).

EGCG má antioxidační a protizánětlivé účinky

Podporuje zdraví kardiovaskulárního systém, snižuje krevní tlak, snižuje riziko vzniku aterosklerózy (ucpání tepen). Také snižuje LDL (špatný cholesterol) a zvyšuje HDL (dobrý cholesterol). Pomáhá ke snížení tuku v těle, pomocí těchto mechanismů: vyšší metabolismus, vyšší spalování tuků, snížené ukládání tuků. Působí preventivně proti degenerativním mozkovým chorobám. Je prospěšný pro lidi se zánětlivým onemocněním kloubů (artritida), kvůli protizánětlivým vlastnostem a schopností snížit množství zánětlivého prostaglandinu. Pomáhá regulovat hladinu glukózy v krvi.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.