Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Echinacea

Další názvy:
Třapatka nachová

Je vytrvalá rostlina s fialovými až narůžovělými květy, záleží na druhu. Jedná se o rod trávovitých rostlin - Asteraceae. Listy, stonky, květy a kořeny se používají k přípravě doplňků, tekutých výtažků a čajů. 

Aktivuje bílé krvinky, lymfocyty, které jsou potom schopné pohltit a likvidovat bakterie a viry v napadeném organismu a také produkovat protilátky. Echinacea vykazuje značnou antibiotickou aktivitu. Echinacea normalizuje imunitní odpověď i při autoimunitních stavech, například při ekzému. Echinacea je častým pomocníkem při infekcích různého druhu.

Echinacea snižuje mnoho příznaků nachlazení a chřipky, tlumí různé typy bolesti (hlavy, krku, břicha, zubů), působí jako přírodní projímadlo od zácpy a také protizánětlivě, zlepšuje problémy s kůží (štípnutí hmyzem, ekzém, kožní infekce, hojení ran), pomáhá zlepšovat duševní zdraví (přírodní léčba ADD/ADHD), snižuje potíže horních dýchací cest, je také lékem pro celou řadu infekci (krve, genitální opar, vaginální kvasinková, syfilis, malárie, břišní tyfus, infekce močového ústrojí).

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.