Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Divoká rýže

Další názvy:
Indiánská rýže

Divoká rýže nebo také Indiánská rýže je skutečně poklad mezi ostatními druhy rýží.Z botanického hlediska se jedná o semena trávy. Jde o nešlechtěnou odrůdu rýže, kterou pro svůj vzhled poznáte na první pohled. Má dlouhá tenká a tmavě hnědá semena. Byla původní základní potravinou Indiánů na pomezí Severní Ameriky a Kanady. Daří se ji v bažinatých podmínkách podmínkách a jejich cena se odráží na kvalitě a nutričním obsahu zdraví prospěšných látek. Proto je po divoké rýží velká poptávka. Má velmi vysoké množství antioxidantů a to až 30x větší než bílá rýže! Nezanedbatelný je i její obsah vitamínů skupiny B. Po celém světě je oblíbená pro svůj nešlechtěný původ, kterými si zachovává makro i mikronutrienty, včetně železa, hořčíku, mědi a zinku.

Produkty, kde tuto látku naleznete

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.