Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

DHA

Další názvy:
Kyselina dokosahexaenová
Kyselina dokosahexaenová (DHA) patří mezi omega-3 mastné kyseliny a je nezbytná pro vývoj mozku a sítnice během těhotenství a raného dětství. To je také spojeno se zlepšením zdraví srdce, lepším zrakem a sníženou zánětlivou reakcí. DHA přispívá k udržení normální funkce mozku, k udržování normální hladiny triglyceridů v krvi a k udržení normálního vidění. DHA se vyskytuje především v rybách jako je losos, tuňák, sardinky, makrelách a mořských plodech. Může být také vytvořeno tělem pomocí alfa-linolenových kyselin (ALA). 

Protože DHA je důležitý pro kognitivní vývoj, vyskytuje se také v mateřském mléce. To platí, i když matka nekonzumuje ryby ani žádné živočišné produkty, protože DHA se vyrábí z ALA, které se nacházejí v rostlinách.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.