Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Ďáblův dráp

Další názvy:
Vilcacora, Řemdihák plstnatý
Ďáblův dráp nebo také Vilcacora. To vše jsou názvy pro bylinu, kterou v češtině známe jako Řemdihák plstnatý. Možná je to pro nás méně známá bylina, nicméně v bylinkářství má své čestné místo. Existuje téměř 60 odrůd této rostliny, ale pouze tři mají léčivé účinky. Vilcacoru zpopularizoval otec Edmund Szeliga, kněz, který strávil mnoho let v Jižní Americe studiem přírodního indického léčení. 

Vilcacora se používá v přírodní indicko-americké medicíně již stovky let a stává se lékem téměř na všechna trápení. Přestože je v Evropě známá od kolonizace Latinské Ameriky, západní věda ji teprve před 15 lety uznala jako léčivou bylinu. Kůra této rostliny má pozoruhodné vlastnosti při stimulaci a regulaci imunitního systému. Nejčastěji se o této bylině hovoří jako o prevenci proti chřipce nebo jinému respiračnímu onemocnění. Kromě toho podporuje zdraví kloubů, posiluje organismus a celkovou vitalitu těla.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.