Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Cystein

Další názvy:
L-cystein
Cystein je neesenciální aminokyselina, která je dostupná v lidském těle a mnoha potravinách. V lidském těle se tvoří z methioninu a serinu za přítomnosti vitamínu B6. Cystein je spolu s aminokyselinami glutaminu a glycinu stavebním kamenem antioxidantu glutathionu. Cystein se může v těle přeměnit na glukózu.
Cystein je obsažený v mase, mléčných výrobcích, vejcích, luštěninách.

Cystein má protizánětlivé a antioxidační účinky. Díky protizánětlivým účinkům pomáhá léčit angínu. Léčí kardiovaskulární nemoci, snižuje hladinu cukru v krvi. Léčí zánětlivé onemocnění střev. Posiluje funkce plic, mozku a jater. 

Při doplňování cysteinu se mohou objevit vedlejší účinky jako například sucho v ústech, bolest hlavy, závrať, nevolnost nebo zvracení. 

Lidé užívající léky na potlačení imunity a antifungální léky by se měli užívání cysteinu vyvarovat.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Lipozomální vitamín C
Lipozomální vitamín C
Vitamin C (kyselina askorbová) je vitamin, který vaše tělo potřebuje k tvorbě krevních cév, chrupavek, svalů a kolagenu v kostech. Je také nezbytný pro proces hojení vašeho těla. Můžeme jej najít v potravinách jako jsou sladké brambory, paprika, melouny, citrusové plody, červené zelí, kiwi nebo chřest. 
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-acetyl cystein je antioxidant s četnými pozitivními vlivy na naše zdraví. Pomáhá chránit naše plíce, mozek a srdce. Bojuje proti infekcím a zánětům. Zvyšuje hladinu glutathionu a tím chrání tělo před oxidačním stresem, který bývá příčinou chronických onemocnění. V dnešním článku se dočtete o jeho benefitech, dávkování a případných vedlejších účincích.
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Většina lidí o vitamínu K2 nikdy neslyšela. I přesto, že hraje tento vitamín zásadní roli v mnoha aspektech našeho zdraví, je v naší stravě vzácný a dosud mu nebyla věnována velká pozornost. Vitamín K objevil zubař Weston Price, který na počátku 20. století cestoval po světě a zkoumal vztah mezi stravou a nemocemi v různých částech světa. Zjistil, že přirozená, neprůmyslová strava měla vysoký obsah určité živiny, která podle všeho poskytovala ochranu proti zubnímu kazu a chronickým nemocem. Věří se, že právě tato tajemná živina byl vitamín K2.
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
Omega-3 mastné kyseliny jsou známé kvůli jejich dobrému vlivu na naše zdraví. V těle působí pozitivně na kardiovaskulární systém, pomáhají při budování svalové hmoty a příznivě ovlivňují naši náladu. Poněvadž si lidské tělo neumí vytvořit omega-3 mastné kyseliny, označují se tyto kyseliny jako „esenciální“, což znamená, že je musíme získat ze své stravy.