Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Creatine monohydrate

Další názvy:
Kreatin, Creatine, Kreatin monohydrát
Kreatin je dusíkatá organická kyselina, která je složením podobná bílkovině a nachází se především ve svalech, ale můžeme ji najít také v mozku. Přibližně 95% kreatinu v lidském těle je uloženo v kosterním svalstvu a 5% v mozku. Je transportován krví a používám částmi těla, které mají vysoké energetické nároky. Na zásoby kreatinu v těle má vliv několik faktorů, včetně příjmu masa, cvičení, množství svalové hmoty a hladiny hormonů. Monohydrát kreatinu patří mezi nejoblíbenější doplňky pro budování svalů a síly.

Z potravin můžeme kreatin najít v červeném mase, rybách (losos, tuňák), vaječných žloutcích a mořských plodech.

Používá se pro zlepšení fyzického výkonu, rychlejšímu nárůstu svalových vláken a ke zvýšení schopnosti těla produkovat energii, jelikož kreatin pomůže produkovat více adenosintrifosfát ATP. Zvyšuje energii a snižuje únavu. Zpomaluje úbytek kostní hmoty, zmírňuje projevy degenerativního onemocnění kloubů (osteoartrózy). Zmírňuje příznaky Parkinsonovy choroby. Léčí neurologické nemoci, zlepšuje funkci mozku - Alzheimerovu chorobu, epilepsii, cévní mozkovou příhodu. Může snížit hladinu cukru v krvi. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!