Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Creatine monohydrate

Další názvy:
Kreatin, Creatine
Kreatin je dusíkatá organická kyselina, která je složením podobná bílkovině a nachází se především ve svalech, ale také v mozku. Přibližně 95% kreatinu v lidském těle je uloženo v kosterním svalstvu a 5% v mozku. Je transportován krví a používám částmi těla, které mají vysoké energetické nároky. Na zásoby kreatinu v těle má vliv několik faktorů, včetně příjmu masa, cvičení, množství svalové hmoty a hladina hormonů. Monohydrát kreatinu patří mezi nejoblíbenější doplňky pro budování svalů a síly.

Z potravin můžeme kreatin najít v červeném mase, rybách (losos, tuňák), vaječných žloutcích a mořských plodech.

Používá se pro zlepšení fyzického výkonu, rychlejšímu nárůstu svalových vláken a ke zvýšení schopnosti těla produkovat energii, jelikož kreatin pomůže produkovat více ATP. Zvyšuje energii a snižuje únavu. Zpomaluje úbytek kostní hmoty, zmírňuje účinky osteoartrózy. Zmírňuje příznaky Parkinsonovy choroby. Léčí neurologické nemoci, zlepšuje funkci mozku - Alzheimerovu chorobu, epilepsii, cévní mozkovou příhodu. Může snížit hladinu cukru v krvi. 

Mezi vedlejší účinky užívání kreatinu monohydrátu ve formě doplňku patří zvýšení hmotnosti, může se zvýšit zadržování vody, hrozí riziko poškození jater a ledvin, můžou se objevit trávicí problémy, nadýmání, svalové křeče nebo alergie v podobě kopřivky či obtížného dýchání.

Lidé s cukrovou nebo onemocněním ledvin by se měli užívání kreatinu monohydrátu vyvarovat.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Lipozomální vitamín C
Lipozomální vitamín C
Vitamin C (kyselina askorbová) je vitamin, který vaše tělo potřebuje k tvorbě krevních cév, chrupavek, svalů a kolagenu v kostech. Je také nezbytný pro proces hojení vašeho těla. Můžeme jej najít v potravinách jako jsou sladké brambory, paprika, melouny, citrusové plody, červené zelí, kiwi nebo chřest. 
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-acetyl cystein je antioxidant s četnými pozitivními vlivy na naše zdraví. Pomáhá chránit naše plíce, mozek a srdce. Bojuje proti infekcím a zánětům. Zvyšuje hladinu glutathionu a tím chrání tělo před oxidačním stresem, který bývá příčinou chronických onemocnění. V dnešním článku se dočtete o jeho benefitech, dávkování a případných vedlejších účincích.
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Většina lidí o vitamínu K2 nikdy neslyšela. I přesto, že hraje tento vitamín zásadní roli v mnoha aspektech našeho zdraví, je v naší stravě vzácný a dosud mu nebyla věnována velká pozornost. Vitamín K objevil zubař Weston Price, který na počátku 20. století cestoval po světě a zkoumal vztah mezi stravou a nemocemi v různých částech světa. Zjistil, že přirozená, neprůmyslová strava měla vysoký obsah určité živiny, která podle všeho poskytovala ochranu proti zubnímu kazu a chronickým nemocem. Věří se, že právě tato tajemná živina byl vitamín K2.
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
Omega-3 mastné kyseliny jsou známé kvůli jejich dobrému vlivu na naše zdraví. V těle působí pozitivně na kardiovaskulární systém, pomáhají při budování svalové hmoty a příznivě ovlivňují naši náladu. Poněvadž si lidské tělo neumí vytvořit omega-3 mastné kyseliny, označují se tyto kyseliny jako „esenciální“, což znamená, že je musíme získat ze své stravy.