Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Čočka Beluga

Černá čočka zvaná Beluga si získává svůj tmavý odstín díky vysokému obsahu anthokyanů. Antioxidantů, které se nacházejí v tmavě zbarveném ovoci jako jsou borůvky, švestky a třešně. Černá čočka beluga si vysloužila své jméno, protože malé, lesklé kuličky připomínají kaviár. Je bohatá na bílkoviny a vlákninu – jako všechny druhy čočky. Jen půl šálku vařené černé čočky obsahuje asi 12 gramů bílkovin a 9 gramů vlákniny, což je úžasná kombinace živin. Výborně se hodí jako příloha k rybě a k dochucení můžete volit například pažitku, libeček, petrželku a dobře se doplňuje s mořškou řasou. Podobně jako je tomu u červené čočky, není potřeba ani černou čočku namáčet a i po uvaření si zachovává svůj tvar.
Produkty, kde tuto látku naleznete

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.