Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Citronan sodný

Další názvy:
Sodium Citrate, Sůl kyseliny citrónové, Citrát sodný
Citrát sodný označovaný také jako E331 je sůl kyseliny citronové. Je to krystalická, bílá látka, která se vyskytuje ve formě prášku a má lehkou slanou chuť. Citrát sodný je často používán s kyselinou citrónovou, kdy působí jako alkalizátor a snižuje kyselost a zachovává bublinky v perlivých nápojích. Používá se jako emulgátor do sýrů, zmrzlin. Přirozeně se vyskytuje v citrusových plodech, zejména v citrónech, limetkách, pomerančích, grepech. Kyselina citronová má mnoho využití. V potravinách je to díky schopnosti regulovat jejich kyselost a zásaditost. Používá se i jako konzervant. Přírodní cestou lze kyselinu citronovou získat ze šťávy citrusů fermentací surového cukru. Kyselinu citronovou nalezneme v kosmetice, farmaceutických výrobcích.

Citrát léčí infekce močových cest a působí močopudně. Pomáhá léčit poruchu funkce ledvin. Působí jako alkalický zdroj v těle. Snižuje kyselost moči. 

V kosmetice se používá k regulaci pH, napomáhá udržovat jeho přirozenou hladinu a zvyšuje trvanlivost výrobku. Používá se v přípravcích pro péči o pleť i vlasy. Má antioxidační účinky a je vhodný i pro jemnou a citlivou pokožku.

 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.