Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Citrát draselný

Citrát draselný je směs draselné soli a kyseliny citronové. Jde o bílý krystalický prášek, který má mírně sladkou chuť. Je často používán jako potravinářská přísada.
Draslík je základní minerál, který se nachází v různých potravinách bohatých na vlákniny, jako je zelenina, ovoce, ořechy a luštěniny. Na rozdíl od jiných základních živin (jako je vápník, vitamin Da vitamíny B ), draslík není v potravinách základní. To je způsobeno rychlým dopadem na krevní tlak.

Je důležitý pro různé funkce v těle, jako je elektrolyt a acidobazická rovnováha. Nejčastěji se používá k zlepšování ledvinových kamenů, pomáhá odstranit protony nebo pozitivně nabité atomy, což snižuje kyselost v moči. Podporuje nervový systém. Snižuje krevní tlak. Podporuje zdraví kostí zvýšením vápníku, brání řídnutí kostí. Účinky draslíku na krevní tlak a srdeční frekvenci mohou snížit riziko mrtvice. Snižuje riziko ledvinových kamenů.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím.