Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Citrát draselný

Citrát draselný je směs draselné soli a kyseliny citronové. Jde o bílý krystalický prášek, který má mírně sladkou chuť. Je často používán jako potravinářská přísada.
Draslík je základní minerál, který se nachází v různých potravinách bohatých na vlákniny, jako je zelenina, ovoce, ořechy a luštěniny. Na rozdíl od jiných základních živin (jako je vápník, vitamin Da vitamíny B ), draslík není v potravinách základní. To je způsobeno rychlým dopadem na krevní tlak.

Je důležitý pro různé funkce v těle, jako je elektrolyt a acidobazická rovnováha. Nejčastěji se používá k zlepšování ledvinových kamenů, pomáhá odstranit protony nebo pozitivně nabité atomy, což snižuje kyselost v moči. Podporuje nervový systém. Snižuje krevní tlak. Podporuje zdraví kostí zvýšením vápníku, brání řídnutí kostí. Účinky draslíku na krevní tlak a srdeční frekvenci mohou snížit riziko mrtvice. Snižuje riziko ledvinových kamenů.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!