Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Cholin

Další názvy:
Cholin bitartát, choline bitartrate
Cholin řadíme mezi vitaminy skupiny B a je základní jednotkou acetylcholinu, což je neurotransmiter, který má za úkol přenášet nervové vzruchy v buňkách. Cholin se podílí na využití tuků a chrání játra před toxiny, alkoholem a ukládání tuku. Cholin je obsažen v potravinách jako jsou vejce, vnitřnosti, brokolice, treska, květák nebo luštěniny. Doporučená denní dávka cholinu je 600mg, nicméně při nadměrném stresu by měla být dávka o něco vyšší. Nedostatek cholinu je ovšem při běžné stravě spíše nepravděpodobné, ale každopádně se nedostatek tohoto vitaminu projevuje zhoršenou koncentrací a bolestmi hlavy.

Cholin ovlivňuje funkci jater, podporuje zdravý vývoj mozku, zlepšuje jeho funkci, podporuje metabolismus, udržuje zdravý nervový systém, snižuje hladinu tuku v krvi, snižuje riziko onemocnění srdce a podporuje vývoj a léčbu poruch duševního zdraví: úzkost, změny nálady.

Nedostatku cholinu jsou vystaveni sportovci, lidé konzumující hodně alkohol, ženy po menopauze a těhotné ženy. Při nedostatku může dojít k poškození jater, zvyšuje se riziko poškození plodu, předčasného porodu, únava, nespavost, problémy s pamětí a poškození svalů.

Doporučené dávkování: Děti: 0-6 měsíců: 125 mg, 7-12 měsíců: 150 mg, 1-3 roky: 200 mg, 4-8 let: 250 mg, 9-13 let: 375 mg. Mladiství a dospělí: ženy 14-19 let: 400 mg, ženy nad 20 let: 425 mg, těhotné ženy: 450 mg, kojící ženy: 550 mg, muži 14-19 let: 550 mg, muži nad 20 let: 550 mg.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.