Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Cholesterol

Cholesterol je steroidní látka, která se vyskytuje v těle a má spoustu důležitých funkcí. V první řadě pomáhá vstřebávat některé vitamíny, zejména vitamin D, dále je důležitý pro tvorbu hormonů a žluče. Cholesterol je nezbytný protože tvoří a udržuje buněčné membrány a struktury, nezbytný pro tvorbu hormonů: kortizolu, testosteronu, estrogenu, progesteronu, používá se k výrobě žluči v játrech, izoluje nervové buňky, potřebný k výrobě vitamínu D a snižuje riziko kardiovaskulárních chorob.

Rozlišujeme dva typy cholesterolu a ty jsou LDL a HDL cholesterol. Vysoká hladina LDL cholesterolu se usazuje v cévách a tvoří tzv. aterosklerotické pláty, které mohou tepny zcela ucpat. Naopak HDL cholesterol napomáhá pomáhá LDL cholesterol z tepen odvádět. 

Pro podporu vyšší hladiny HDL cholesterolu je potřeba pravidelný pohyb, konzumovat zdravá jídla, zákaz kouření a mírná konzumace alkoholu.

 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.