Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Chlorid sodný

Další názvy:
Sůl, Sodium Chloride

Chlorid sodný NaCl je známý jako sůl, což je základní složka, kterou naše tělo používá a je důležitá pro řadu funkcí. Jedná se o anorganickou sloučeninu, která se vyrábí spojením sodíku a chloridu, kdy se vytvoří bílé krystalky. Používá se jako dochucovadlo, také jako konzervant jídla. Sůl je rafinovaná, nerafinovaná a také může být obohacená jódem. Chlorid sodný se nejčastěji aplikuje injekčně. V domácnosti se používá jako čistící prostředek, odstraňuje skvrny, mastnoty a zabraňuje plísním.

Absorbuje a transportuje živiny, má důležitou roli v tenkém střevě, vstřebává živiny (chlorid, cukr, voda, aminokyseliny), reguluje krevní tlak, udržuje správnou rovnováhu tekutin, vysílá nervové signály v těle, podporuje stahy a uvolňování svalů a využívá se jako koření, konzervační látka, zlepšuje přirozenou barvu potravin.

Užívání malého množství soli je pro tělo důležité, ale je potřeba si hlídat její příjem, aby nebyl nadměrně vysoký.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.