Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Chlorid sodný

Další názvy:
Sůl, Sodium Chloride

Chlorid sodný NaCl je známý jako sůl, což je základní složka, kterou naše tělo používá a je důležitá pro řadu funkcí. Jedná se o anorganickou sloučeninu, která se vyrábí spojením sodíku a chloridu, kdy se vytvoří bílé krystalky. Používá se jako dochucovadlo, také jako konzervant jídla. Sůl je rafinovaná, nerafinovaná a také může být obohacená jódem. Chlorid sodný se nejčastěji aplikuje injekčně. V domácnosti se používá jako čistící prostředek, odstraňuje skvrny, mastnoty a zabraňuje plísním.

Absorbuje a transportuje živiny, má důležitou roli v tenkém střevě, vstřebává živiny (chlorid, cukr, voda, aminokyseliny), reguluje krevní tlak, udržuje správnou rovnováhu tekutin, vysílá nervové signály v těle, podporuje stahy a uvolňování svalů a využívá se jako koření, konzervační látka, zlepšuje přirozenou barvu potravin.

Užívání malého množství soli je pro tělo důležité, ale je potřeba si hlídat její příjem, aby nebyl nadměrně vysoký.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.