Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Chaluha bublinatá

Další názvy:
Kelp, Bladderwrack
Jiným názvem Bublinatka nebo Kelp patří do čeledi chaluhovitých. Chaluha bublinatá má hnědou nebo žlutozelenou barvu a dosahuje délky až jednoho metru. Nalezneme ji na pobřeží podél Evropského kontinentu s výjimkou Středozemního moře.

Chaluha se před zpracováním nejdříve nechá schnout na slunci a poté ji zpracovává farmakologický a kosmetický průmysl. Chaluha bublinatá se doporučuje na poruchy štítné žlázy, jelikož obsahuje velké množství jódu. Jód v měchýřníku je přítomen ve formě dijodtyrosinu (DIT), což je normální prekurzor hormonů štítné žlázy T4 (tyroxin) a T3 (trijodtyronin). T4 se vyrábí kondenzací DIT a enzymu tyreoidální peroxidázy ve folikulárních luminách štítné žlázy. Přirozeně se vyskytující zdroj jódu dělá z Bladderwrack skvělou volbu na podporu zdravé funkce štítné žlázy, když je pro optimální funkci potřeba více jódu.

Kromě toho stimuluje činnost trávicích enzymů a je vhodná pro vyrovnání hladiny cholesterolu. Dále obsahuje stopové prvky především brom, draslík, vápník a železo. Ovšem příznivě ovlivňuje i další žlázy s vnitřní sekrecí, má detoxikační vlastnosti a z vnějšího použití zlepšuje stav pokožky. Je vhodná i do redukční diety, protože navozuje pocit sytosti. Mezi vedlejší účinky může patřit zhoršení akné.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.