Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Bromelain

Další názvy:
Bromelin
Bromelain je enzym, který tráví bílkoviny a je obsažen v ananasu. První izoloval bromelain venezuelský chemik Vicente Marcano v roce 1891 fermentací plodů ananasu. Bromelain je přítomen ve všech částech ananasu (Ananas sp.), ale stonek je jeho nejběžnějším zdrojem, pravděpodobně proto, že použitelné množství je snadno extrahovatelné ihned po sklizni ovoce a hlavně protože stonek obsahuje nejvyšší koncentraci bromelainu. 

Jeho použití je jak vnější, kdy je vhodné k léčbě popálenin, tak k vnitřnímu užití, protože pomáhá při léčbě artrózy. Kromě toho urychluje hojení ran a snižuje otoky.

Jeden z největších benefitů bromelainu je fakt, že je skvělý při léčbě celé řady zažívacích onemocnění, které jsou většinou následkem vleklých zánětlivých procesů. Bromelainové enzymy jsou aktivní a proto mohou podporovat trávení bílkovin v žaludku a střevech. Díky svým protizánětlivým vlastnostem léčí poruchy patří mezi přínosy bromelainu pro zdraví schopnost podporovat rychlejší hojení ran po operacích a úrazech. Mimo jiné Bromelain pomáhá předcházet a léčit infekce dutin.

Ovšem bromelain není vhodný pro osoby, které užívají léky na ředění krve (v tom případě se zvyšuje riziko nadměrného krvácení), pro osoby s peptickými vředy a nesmí se užívat před plánovanou operací.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.