Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Bor

Bor řadíme mezi polokovy. Vyskytuje se v podobě tmavých krystalů nebo prášku. Bór je stopový minerál, který je důležitý pro stavbu kostí a metabolismus dalších minerálů jako je vápník, hořčík a vitamín D3. Dá se užívat i ve formě doplňků. Jelikož Bor řadíme mezi stopové prvky je jeho denní dávka pouze v rozmezí 0,3 - 3 mg.
Bor se vyskytuje v ořechách, avokádu, rozinkách, sušených švestkách, bramborách a broskví.
Nicméně při jeho nedostatku se může projevit nedostatečnou produkcí estrogenu a problémy s kostmi, zejména řídnutím kostí, jelikož díky němu není metabolizován vápník a jiné minerály, navíc může způsobit poškození metabolismus i vitamínu D3

Podílí se na metabolismu vitamínu D a estrogenu. Podporuje kognitivní funkce. Zvyšuje hustotu minerálů v kostech, léčí osteoartritidu a osteoporózu (řídnutí kostí). Léčí také revmatoidní artritidu. Pomáhá předcházet a léčit cukrovku. Léčí vysoký cholesterol. Zmírňuje příznaky menopauzy. Zvyšuje sportovní výkony díky zvýšení testosteronu a snížení zánětu. Léčí vaginální kvasinkové infekce.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.