Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Boltcovitka ucho Jidášovo

Další názvy:
Auricularia Auricula-Judae
Boltcovitka neboli Jidášovo ucho je houba, kterou najdeme po celé Evropě, ale najdeme ji i na africkém a americkém kontinentu. Patří do čeledi stopkovýtrusné a roste na kůře odumřelých listnatých stromů. Nejčastěji roste na černém bezu, dále pak na javoru, jasanu nebo vrbě. Svým vypouklým tvarem opravdu připomíná ucho, a barevně je od červenohnědé až po olivově zelenou.Jidášovo ucho obsahuje hlavně sacharidy, bílkoviny, vitamíny skupiny B, C a velké množství vlákniny. Z minerálů je Boltcovitka bohatá na železo, vápník, zinek a selen. V lidovém léčitelství se kdysi Boltcovitka používala na bolest v krku, nebo jako chladivý obal na rány, ovšem je součástí i tradiční čínské medicíny. Má protizánětlivé účinky a pomáhají při chorobách oběhového systému. Jiné využití je také při vysokém krevním tlaku a jako podpůrná léčba při kornatění cév.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.