Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Blahovičník pobřežní

Další názvy:
Eucalyptus Camaldulensis
Blahovičník známý spíše jako Eukalyptus je stálezelený strom z čeledi myrtovitých. Pochází z Austrálie, ale v Evropě je znám až od 18. století. Menší druhy Blahovičníku dosahují výšky 10 metrů, zatímco ty nejvyšší mohou dosahovat výšky až 90 metrů. Blahovičník se tímto řadí mezi nejvyšší stromy vůbec a většina lidí má Blahovičník spojený s Koalou, pro kterou jsou listy Eukalyptu základní potravina. Z listů Blahovičníku se získává parovodní destilací éterický olej, který se používá na uvolnění dýchacích a močových cest a napomáhá vykašlávání. Má diuretické vlastnosti a z listů Blahovičníku dá dělat výluh, který se pak přikládá na místa postižená revmatismem. Silice jsou také přidávány do masážních olejů, jelikož uvolňují svalstvo. Silice jsou využívány také v aromaterapii, kdy působí proti depresím, eliminuje pocity úzkosti a zlepšuje koncentraci. V kosmetice se silice z Blahovičníku přidávají do parfémů. Dřevo Blahovičníku má velmi silnou kůru, která se využívá k výrobě papíru.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.