Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Bifidobacterium longum

Bifidobacterium longum je jedno z nejčastěji se vyskytujících probiotických kmenů v těle. B. longum také nejlépe roste a vyvíjí se v prostředí s nízkým množstvím kyslíku. Většina kmenů Bifidobacterium je přirozeně přítomna ve fermentovaných mléčných potravinách, jako je jogurt. Je také hojný v kvašené zelenině, jako je kysané zelí a kimchi. Pro pohodlí jej lze užívat také ve formě doplňku. 

Jako poměrně univerzální probiotikum je Bifidobacterium longum schopné přežít drsné podmínky ve střevech. Na rozdíl od některých probiotik na něj nemá vliv žaludeční kyselina, žluč, kolísání pH ani průchod trávicím traktem. Místo toho podporuje střevo přilnutím k výstelce střev až k tlustému střevu.

Kmeny Bifidobacterium longum se nejčastěji vyskytují u kojenců a dětí, obvykle po přenosu od matky během přirozeného porodu a kojení. Děti narozené císařským řezem nebo krmené umělou výživou mohou tuto důležitou bakterii postrádat. Suplementace se v tomto případě velmi doporučuje, protože kolonizace B. longum může hrát hlavní roli ve vývoji gastrointestinálního systému po zbytek jejich života.

Jako probiotikum brání růstu škodlivých bakterii, posiluje imunitní systém, potlačují rozvoj zánětlivých onemocnění střev a brání v rozvoji alergií.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.