Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Bifidobacterium longum

Bifidobacterium longum je jedno z nejčastěji se vyskytujících probiotických kmenů v těle. B. longum také nejlépe roste a vyvíjí se v prostředí s nízkým množstvím kyslíku. Většina kmenů Bifidobacterium je přirozeně přítomna ve fermentovaných mléčných potravinách, jako je jogurt. Je také hojný v kvašené zelenině, jako je kysané zelí a kimchi. Pro pohodlí jej lze užívat také ve formě doplňku. 

Jako poměrně univerzální probiotikum je Bifidobacterium longum schopné přežít drsné podmínky ve střevech. Na rozdíl od některých probiotik na něj nemá vliv žaludeční kyselina, žluč, kolísání pH ani průchod trávicím traktem. Místo toho podporuje střevo přilnutím k výstelce střev až k tlustému střevu.

Kmeny Bifidobacterium longum se nejčastěji vyskytují u kojenců a dětí, obvykle po přenosu od matky během přirozeného porodu a kojení. Děti narozené císařským řezem nebo krmené umělou výživou mohou tuto důležitou bakterii postrádat. Suplementace se v tomto případě velmi doporučuje, protože kolonizace B. longum může hrát hlavní roli ve vývoji gastrointestinálního systému po zbytek jejich života.

Jako probiotikum brání růstu škodlivých bakterii, posiluje imunitní systém, potlačují rozvoj zánětlivých onemocnění střev a brání v rozvoji alergií.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím.